fan-coil

Temel prensip olarak içerisine sıcak su aldığı zaman sıcak, soğuk su aldığı zaman soğuk üfleyen cihazdır. Üflemeyi ise içinde bulunan fan yardımı ile yapar. İçeri giren akışkan kılcal borulardan geçerken hemen arkasındaki fan üfleme yapar. Akışkan sıcak ise sıcak üfler soğuk ise soğuk üfleme yapılır. Böylece odanın havası istenilen rejime getirilmiş olur. Fancoil’ler iki tipte işlenirler;

2 Borulu Fancoiller : Uzerinde tek coil bulunan fancoil tipidir. Tercih edilmesinin nedeni daha ucuz olmasıdır. Aynı anda ısıtma veya soğutma işlemlerinden birini yapabilir. Bu tip fancoiller özellikle geçiş dönemlerinde işletmede büyük sıkıntılara sebep olur.

4 Borulu Fancoiller : Uzerinde 2 coil bulunan fancoil tipidir. Aynı anda ısıtma ve soğutma işlemini yapabilir.

Fan-Coil çeşitleri İse;

1-) Kaset tip fan-coil:İç ortamlardan montaj kolaylığı sağlamaktadır. Kondenser havası kanal vasıtasıyla dışarı atılabilir.

2-) Esnek tip fan coil: Üç versiyon ve sekiz farklı kapasite Versiyonlar VM-B; kasetli (kasalı), dikey veya yatay montaj , alttan emişli.
3-) Duvar tıpı fancoıl: Duvar tipi Fan-Coil üç farklı modelde üretilmektedir. Bu cihazlar yer ve tavanda uygulama imkanı olmayan alanlarda kullanılmaktadır.
4-) Kanallı tip  fancoıl: Fan-Coil ler galvaniz saçtan imal edilmişlerdir ve cihazların iç yüzeyi uygun kalınlıkta kauçuk malzeme ile izole edilmiştir.

<alıntıdır>

FAN-COİL ÜRETEN FİRMALAR;

Not: Firmaların Sayfasına Gitmek İçin Logosuna Tıklayınız.

ALARKO FAN-COİL
ALDAĞ FAN-COİL
CARRİER FAN-COİL
DAIKIN FAN-COİL
FERROLİ FAN-COİL
GONKA FAN-COİL
İMAS FAN-COİL
TEKNOGEN FAN-COİL
ÜNTES FAN-COİL
VENTAS FAN-COİL

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir